Zakaz mini – czyli co kraj to obyczaj…

Jakiś czas temu wyczytałam, że Miedwiediew wprowadził w Rosji zakaz mini i szortów… No cóż, w Rosji zimno, więc może to w trosce o zdrowie?
No więc mimo pewnego zdziwienia potraktowałam tę wiadomość jak na to zasługiwała i zakopałam gdzieś w przepaścistych zakamarkach mojego wybiórczego mózgu. I pewnie tak by zostało, gdyby nie to, że król małego afrykańskiego państewka Swaziland zdecydował właśnie reaktywować zakaz minispódniczek i szortów w Swazi! Zakaz w Swazi obowiązuje od XIX wieku, ale jakoś się nie przyjął.

No i w sumie nic dziwnego, bo zakrywanie ciała do afrykańskich tradycji nie należy, czego dowodem są panujące w dalszym ciągu obrzędy plemienne – których najlepszym przykładem jest Taniec Trzcin. Podczas tej właśnie uroczystości król zbereźnik wybiera sobie kolejną żonę młódkę, bo poprzednie (mimo, że ma ich obecnie trzynaście) mu się znudziły.
W ceremonii Tańca Trzcin biorą udział dziesiątki tysięcy niezamężnych kobiet i młodych dziewcząt – tradycyjnie ubranych (a raczej rozebranych) w stroje składające się z koralików, bransoletek, pomponów i króciutkiej spódniczki zakrywającej jedynie przód.
Bielizna nie jest elementem tradycyjnego stroju więc jest zabroniona podczas ceremonii.

Image Title

Król oczywiście nie zabronił Tańca Trzcin ani innych obrzędów plemiennych – dalej mają się świetnie. Oprócz wartości widowiskowej, przynoszą królewskiemu budżetowi sporo korzyści, bo ceremonia jest słynna na cały świat i wysoko skomercjalizowana.
Odbywa się każdego roku na przełomie sierpnia i września

Jeśli chodzi o sam zakaz – no cóż, wygląda na to, że to kobiety same są sobie winne, bo ośmieliły się zorganizować marsz, podczas którego żądały surowszego prawa dla gwałcicieli. Protest odbywał się bez zgody króla.

No to mają co chciały baby wredne! Protestować im się zachciało

Reklamy

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s