Wakacyjne Podróże – Sodwana Bay: Świetliki na Końcu Świata

Sodwana Bay to kawałek afrykańskiego tropikalnego raju, którego wbrew pozorom w RPA nie jest  tak dużo.
To cieple wody Oceanu Indyjskiego, olbrzymie, piaszczyste wydmy w zależności od pory dnia mieniące się rożnymi odcieniami złota – od jasnego, po prawie miedziany. I głęboko zielony las dżungli oddzielający plaże od kempingów i pensjonatów.

Do Sodwany dojeżdżamy wczesnym wieczorem. GPS wariuje i każe zawracać, do niedawna drogi w tym rejonie były dostępne tylko dla terenówek – docierali tu głównie miłośnicy nurkowania, a baza noclegowa była przystosowana praktycznie wyłącznie dla nich.
Odkąd poprawiła się jakość dróg, wzrosła ilość turystów a co za tym idzie oferta. W dalszym ciągu jest to jednak jedno z tych miejsc, gdzie prawie cala plażę możemy mieć tylko dla siebie – nawet w sezonie.
Z pewna doza niepewności lokalizujemy nasz ośrodek  Mseni Lodge – który ze względu na sezon zarezerwowaliśmy już w październiku zeszłego roku.
Mseni Lodge ma kilka niepochlebnych komentarzy, wiec nie do końca wiemy czego się spodziewać.
Rzeczywistość milo nas zaskakuje, nasz drewniany domek jest schludny i przytulny.
Kolacje jemy w pobliskiej restauracji w której czujemy podmuch ciepłego oceanicznego wiatru.
Na plaże kilkaset metrów dalej trzeba przejść przez pas dżungli przez którą prowadzi ścieżka i drewniane schody. Mimo późnej pory zmęczeni kilkugodzinna jazda idziemy na spacer przez dżungle  Przez zarośla z trudem przedziera się blask księżyca, poza tymi nielicznymi przesmykami światła jest ciemno jak w grobie.
W krzakach dostrzegamy niewielkie fosforyzujące punkciki, to świetliki  których nie widziałam tyle lat… Wracają wspomnienia z dzieciństwa, rodzinne ognisko.

Znów mam 12 lat i w ciemności z o kilka lat młodszą kuzynka zbieramy drzewo w pobliskim zagajniku aby tylko ognisko paliło się dłużej i nie skończył się wieczór…
Dookoła wirują iskry i świetliki, już nie bardzo wiemy które to iskra a które to świetlik…
Teraz już chyba nikt przy zdrowych zmysłach nie wysłałby dzieci w nocy po drzewo na ognisko, ale wtedy, ponad dwie dekady temu było to chyba zupełnie normalne…
Po tak magicznym początku pobytu wiem, ze bez względu na standard Mseni Lodge nie będę rozczarowana pobytem w Sodwana Bay…
Mam nadzieje, ze moje chłopaki tez nie.

cdn…

Reklamy

6 thoughts on “Wakacyjne Podróże – Sodwana Bay: Świetliki na Końcu Świata

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s