Oscar Pistorius formalnie oskarżony o morderstwo z premedytacją

Dziś przed południem Oscar usłyszał oficjalne stanowisko prokuratury w swojej sprawie. Jest formalnie oskarżony o morderstwo z premedytacją. Celowo pomijam tu imię Reevy Steenkamp – z jednego, bardzo istotnego powodu.
W odpowiedzi na stwierdzenia Pistoriusa, że całe zajście było wypadkiem, gdyż myślał, że strzela do włamywacza, NPA (Prokuratura Generalna RPA) odniosła się właśnie do tego stwierdzenia i oświadczyła (słusznie zresztą), że nawet jeśli nie miał zamiaru zabijać Reevy, miał zamiar zabić KOGOŚ nie będąc w stanie bezpośredniego zagrożenia życia.

Poniżej link do źródła wiadomości www.mirror.co.uk/news/world-news/oscar-pistorius-trial-recap-updates-2184185 godzina 9:41, paragraf czwarty.

Co to oznacza w praktyce?
To, że NPA prawdopodobnie nie będzie się wcale upierać przy tym, że Pistorius miał zamiar zabić Reevę – nie jest to istotne w obliczu faktu, że dopóki ktoś fizycznie nie wycelował w niego lufy (i tylko wtedy miałby podstawy, bo nie prawo, strzelać w obronie własnej) Pistorius nie miał prawa, ani podstawy oddać oddać nawet jednego strzału (nie mówiąć o czterech).

I to chyba odpowiednia decyzja – bo w końcu w sądzie liczy się tylko to, co można udowodnić… Sprawa w marcu 2014 roku, a więc obrona Pistoriusa ma trochę czasu, aby się przygotować.

Reklamy

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s