Filmy o RPA: Jerusalema

Film “JERUSALEMA” przedstawia historię Lucky’ego Kunene – ubogiego mieszkańca slumsów Hillbrow. Wszystko, czego Lucky pragnie od życia to dom nad wodą, piękna żona i BMW. Ale pochodzi z biednej rodziny z Soweto, a jego wniosek o przyznanie stypendium właśnie został odrzucony. Jerusalema (2008)W poszukiwaniu lepszego życia rozpoczyna więc karierę drobnego przestępcy, a następnie złodzieja samochodów. Jednak nie satysfakcjonuje go takie życie. Wkrótce dostrzega, że jeśli chce osiągnąć coś więcej, musi wziąć sprawy w swoje ręce. Lucky wpada na pomysł prowadzenia agencji nieruchomości. Działa bezwzględnie i nie waha się przed przemocą. Agencja dzięki jego brutalnym metodom perswazji osiąga duży sukces.
Ale sukces przyciąga kłopoty. Wciągnięty w wojnę z policją i z lokalnym handlarzem narkotyków, Lucky musi pozostawać zawsze krok przed nimi – inaczej straci swoje imperium lub życie.
Film w rezyseri Ralpha Zimana opowiada fikcyjna historie, ale nie pozbawiona realizmu. W gangsterskim raju (a takim mianem jest czasem określany Johannesburg) takie historie się zdarzają. Tutaj nie ma miejsca na etykę, wygrywa jednostka najbardziej bezwzględna.
To film o życiu we współczesnym Hillbrow, dzielnicy Johannesburga przez którą większość mieszkańców RPA boi się nawet przejechać w obawie przed zbłąkaną kula przeznaczona dla jakiegoś gangstera.

Obsada: Daniel Buckland, Robert Hobbs, Motlasi Mahloko i inni
Zdjęcie: IMDB

Reklamy

One thought on “Filmy o RPA: Jerusalema

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s