Weekend w Parys – leniwe meandry rzeki Vaal

Parys to niewielkie miasteczko jakieś 150 km od Johannesburga. Jedno z tych, w których w ciągu tygodnia niewiele sie dzieje. Ale po wyglądzie okolicznych domów, po kafejkach, galeriach i sklepikach z antykami wzdłuż ulicy, widać że jest to miasteczko zasobne.
W okolicy nie ma dużych zakładów przemysłowych, jest też zbyt daleko aby być satelitą bogatego Johannesburga. Ale jest za to rzeka Vaal, która leniwymi meandrami wije się wzdłuż północnej części miasteczka.

To właśnie ona, przepiękna w tej części, w weekendy i wakacje ściąga tłumy głównie z Johannesburga i Pretorii. A w ciągu tygodnia już nieco mniejsze ilości turystów korporacyjnych organizujących w stylowym Parys konferencje i wyjazdy integracyjne.

IMG_0219 (1024x768)

Pokoje gościnne typu ‚B&B’ można znaleźć tu co krok, większość właścicieli nie prowadzi agresywnego marketingu – to zazwyczaj ludzie, którzy już zdążyli czegoś sie w życiu dorobić i zdecydowali się porzucić szybkie i pełne stresu życie w Johannesburgu czy Pretorii na rzecz spokojnego Parys. Miasteczko jest tez bezpieczne, ogrodzenia nie tak wysokie jak w Johannesburgu i oprócz tych przy głównej ulicy nie wieńczy ich drut kolczasty czy pod prądem.
Rzeka Vaal jest tu maksymalnie eksploatowana turystycznie, jej brzegi usiane ośrodkami i pensjonatami na każdą kieszeń. Lokalna firma organizuje spływy kajakowe i pontonowe oraz inne atrakcje z dodatkiem adrenaliny, typu chodzenie po rozżarzonych węglach, głównie dla firm.
My spędziliśmy w Parys wielkanocny weekend, spacerując i pływając pontonami – czyli korzystając w pełni z uroków pięknej rzeki Vaal.
Poniżej zdjęcia – zapraszam 🙂

 

Reklamy

7 thoughts on “Weekend w Parys – leniwe meandry rzeki Vaal

    • Miasteczko jest naprawde fajne, rzeka zupelnie inna niz w innych rejonach, troche przypomina mi Wisle w okolicach Nowego Dworu (jezdzilam tam na rowerze z warszawskiego Tarchomina) ale bardziej kamienista i dzika. Coz, sentymenty 🙂

      Sent from Samsung tablet

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s