Weekend w Górach Smoczych

O Drakensbergu (Góry Smocze) pisałam już w notce na starym blogu DRAKENSBERG CZYLI “I BELIEVE I CAN FLY…”
amphitheatreTo piękne gory położone w centralnej części RPA, ich szczyty sięgają powyżej 3 tys metrów ponad poziom morza. Wtedy, dobre kilka lat temu przeszłam jeden z najpiękniejszych szlaków tych gór – szlak do Amfiteatru. 15 kilometrów z drabinkami nie było wtedy wyzwaniem po treningu na Orlej Perci czy Małej i Wielkiej Studiennej… Teraz, po paru latach z Małym Bolkiem (którego po raz pierwszy zabraliśmy w góry) na holu musieliśmy trzymać się łatwych i krótkich szlaków. W rejonie Cathedral Peak jest ich kilka – wybraliśmy dwa, Doreen Falls (Wodospady Doreen) – 4 km, oraz Rainbow Gorge (Wąwóz Tęcz) – 6.5 km.
Obydwa niedługie i mało wymagające, Mały Bolek mógł więc samodzielnie je pokonać – ale z całą pewnością piękne i warte przejścia.
Szlaki w Drakensberg nie są zbyt dobrze oznakowane, a mapy nie są dokładne – pierwszy szlak (na szczęście bardzo łatwy) się więc nieco wydłużył do ok. 6-7 km. Po drodze miało być urozmaicenie w postaci kawałka trasy do Mushroom Rock, ale Mały Bolek zaczął kwękać, więc daliśmy sobie spokój z urozmaiceniami i trzymaliśmy się trasy głównej. Całość w tempie Małego zajęła nam ok. 4 godziny (razem ze zgubieniem się), przy czym ok. godzinę piknikowaliśmy przy Wodospadach Doreen.
Drugi szlak wiódł najpierw dość stromo w górę, potem płasko przez gęste trawy, następnie dość gwałtownie w dół – na szczęście przez las, a więc droga powrotna, mimo, że stroma nie była uciążliwa. Całość (już bez zgubienia się) ale również z dłuższym wypoczynkiem w Wąwozie Tęcz również ok. 4 godziny (tempo pieciolatka).
Obie trasy były bardzo przyjemne, młody nie narzekał i nie był zmęczony – co napawa mnie otuchą i budzi ambicje :-). Co dalej? Na liście afrykańskich szczytów do zdobycia znajduje się Kilimanjaro, kwestia tylko kiedy młody da radę, bo nieść go nie bardzo mamy ochotę 😉

Poniżej galeria zdjęć pięknych Gór Smoczych 😉

Reklamy

6 thoughts on “Weekend w Górach Smoczych

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s