Gorące krzesła – czyli ciąg dalszy zmian w rządzie RPA

Rząd RPA w zasadzie można było zaliczyć do stabilnych. To znaczy nie w sensie ekonomii czy polityki, ale w sensie frakcji okupującej najwyższe rządowe stołki. Ale i tu najwyraźniej kolesiostwo się czas od czasu wymienia, czego efekty bywają czasem dość nieoczekiwane. 

Tak więc, David van Rooyen, mianowany ministrem finansów w ostatnią środę niedługo cieszył się swoją funkcją. W zasadzie nawet nie potweetował sobie, a jego najbardziej znanym tweetem jako ministra finansów pozostanie najwyraźniej ten, w którym stwierdził, że nie ma co panikować nad słabym randem, bo w RPA nie płaci się obcą walutą… No i już sobie nie potweetuje najwyraźniej, bo i on w niedzielę został odwołany.

Jego z kolei zastąpić ma Pravin Gordhan, bardziej znany w polityce i ekonomii członek panującej frakckji (ANC). I wszystko byłoby chyba OK, bo Gordgan sprawował już funkcję ministra finansów (rand nieco przybrał na wadze na tę wiadomość), gdyby nie fakt, że… wg najnowszych wieści na News24 Pravin Gordhan nie zostanie jednak zaprzysiężony jako minister finansów, bo ministrem już jest. Nie jestem pewna, czy takie postawienie sprawy to unikanie biurokracji, czy też rząd nie niest do końca pewien swojej decyzji i szykuje się na dalsze zmiany…

Reklamy

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s