Lot paralotnią w Cape Town

Paralotnia to wcale nie jest lotnia taka jaką znamy. W zasadzie to spadochron, z którym udajemy się na szczyt lokalnej góry, bierzemy rozbieg i skaczemy.
Wcale nie w przepaść – po prostu skaczemy na niższy poziom wzniesienia – w tym czasie zazwyczaj podmuch wiatru poderwie nas do góry. A jeślli nie, to próbujemy dalej.
Takią włąśnie atrakcję zafiundowaliśmy sobie podczas ostatniego pobytu w Cape Town.  Firm oferujących tandem paragliding (bo tak to się fachowo nazywa) jest wiele – my korzystaliśmy z Paraglide. Ceny wszędzie są podobne, (ok. 1150 randow za lot) ale można posprawdzać. Jest to opcja lotu z pilotem (to ta druga osoba w tandemie), nie jest więc konieczne żadne przygotowanie. Skacze się albo z Lion’s Head, albo z Signal Hill – w zależności od wiatru.
Najfajniej chyba taki lot odbyć o zachodzie słońca – ale ponieważ to, czy lot się odbędzie uzależnione jest od pogody (głównie od wiatru) to o ile w przypadku porannego lotu można poczekać jeśli wieje, o tyle przy popołudniowym locie trzeba będzie go przełożyć. Z tego też powodu udało nam się lecieć dopiero w tym roku.
Sam lot nie dostarcza takiej dawki adrenaliny jak skok z samolotu ze spadochronem, ale jest dużo bardziej przyjemny. No i w przypadku skoku celem jest zazwyczaj w miarę szybkie wylądowanie, a w przypadku lotu paralotnią skorzystanie z dobrodziejstw wiatru aby obejrzeć z góry okolicę.
Sam lot w przestworzach trwa ok 10-15 minut (choć bywają i dłuższe, zależnie od wiatru) – przyznam, że ja miałam niedosyt. Wraz ze startem i lądowaniem było to ok. 25-30 minut. Lądowanie w moim przypadku było bardzo miękkie, niemal „profesjonalne” 😉 ale nie wszyscy miękko lądowali, zdarzyły się lądowania na pupach 😉

Poniżej kilka zdjęć z naszego lotu, naprawdę fajna sprawa, warto!

 

Reklamy

5 thoughts on “Lot paralotnią w Cape Town

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s