Różowa Plaża

Pomiędzy wyspami Rinca i Komodo, które odwiedziliśmy tego samego dnia (jedną z samego rana, a drugą dość późnym popołudniem), zawitaliśmy jeszcze na Pink Beach (Różową Plażę), jedną z siedmiu tego typu na świecie. Jest jedną z najciekawszych plaż regionu Komodo. Swoją nazwę zawdzięcza różowemu kolorowi piasku, a to za sprawą drobniutkich szczątków koralowca, które na nim osiadają. Plaża istotnie jest różowa, ale nie aż tak, jak nieraz podkreślają to podrasowane Photoshopem czy innym programem zdjęcia 🙂

Plaża leży w zatoce, oba krańce zatoki to dość ostre skały, a pomiędzy nimi piękny kawałek rafy z mnóstwem kolorowych rybek. To idylliczne miejsce potrafi być niebezpieczne, bardzo szybko robi się głęboko, a fale przedostające się do zatoki, hamowane przez skały tworzą silne prądy. Jeśli więc się tam znajdziecie, uważajcie na siebie, a zwłaszcza na dzieci (nawet, jeśli dobrze pływają). Przy wejściu do zatoki cumują statki przywożące na plażę turystów, ale aby ich wysadzić na brzeg podpływają dużo bliżej. Jeśli oglądając rafę znajdziecie sięnw ich pobliżu, to należy wracać, bo nawet z takie odległości (pewnie nie więcej jak 100 m od brzegu) trudno będzie pokonać prąd ściągający was na pełen ocean.

Na plaży można zanocować, choć niewielu turystów to robi, my żałujemy, że nie rozważyliśmy takiej możliwości.

A poniżej kilka zdjęć tej pięknej plaży 🙂

Więcej wspisów o Indonezji 🙂

Reklamy

5 thoughts on “Różowa Plaża

  1. Świetny blog, skoro już mowa o plażach i kolorowych piaskach, ja polecam Teneryfe – południowo zachodnią Puerto Santiago, gdzie jest czarny powulkaniczny piasek – wieczorem wygląda w świetle księżyca jak mieniący się jak brokat.

  2. Byłem na takiej plaży na Krecie. Piasek jest naprawdę różowy. Plaża na Krecie jest równie piękna ale niestety strasznie rozdeptana przez turystów. Z całego życzę temu rajskiemu zakątkowi żeby jak najdłużej oparł się masowej turystyce.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s