Park Golden Gate Highlands

Niewiele ponad 300 km od Johannesburga, wtulony pomiędzy masywy Gór Smoczych i płaskowyże prowincji Free State leży park narodowy Golden Gate.
Swoją nazwę zawdzięcza złocisteym i pomaranczowym barwom, którą słońce nadaje niezwykłym w kształtach skałom z piaskowca tworzącym naturalną bramę.
Sam park jest bardzo malowniczy, a dodatkowa zaletą jest to, że sporo tu zwierząt.
Wprawdzie nie bedzie to Wielka Piątka, ale z dużym prawdopodobieństwem zetkniecie się z wszelkimi antylopami (reebok, springbok, blesbok, gnu itp) i zebrami – my szczególnie dużo widzieliśmy antylop gnu, które bardzo fotogeniczne są zwłaszcza o zachodzie słońca, jeśli uda wam się je uchwycić w galopie. W zimie z kolei będziecie mieli szanse zobaczyć tu te gnu i zebry na śniegu, czyli dosłownie czarne na białym 🙂

Golden Gate to idealne miejsce na wędrówki, dłuższe i krótsze.
Jest wiele krótkich, 1-2 godzinnych tras, które można połączyć, dwie czterogodzinne i jedna dwu- albo nawet trzydniowa (28 kilometrowa, okrężna trasa Ribbok, która prowadzi przez okoliczne wzniesienia i szczyty, najwyższy z nich ma prawie 3 tys mnpm.
My póki co zdecydowaliśmy się na krótsze trasy, ale i tak było co podziwiać!
Dłuższe wędrówki w przygotowaniu!
Zanocować można albo w Ribbok Hut, albo na kempingu Glen Reenen (albo w obu tych miejscach, w zależności jak podzielcie trasę).
W samym parku sa dwa dodatkowe miejsca na nocleg (oprócz wymienionych powyzej) – Golden Gate Hotel oraz Basotho Cultural Village z tradycyjnymi okrąglakami.

Nocowalismy w Basotho Village – domki sa nieduże, ale wygodne. Glen Reenen jest z kolei wiekszym obozowiskiem gdzie znajdziecie zarówno pole namiotowe jak i domki, a z kolei położony niecale kilometr dalej Golden Gate Hotel to nieco bardziej wygodna opcja. Znajduje sie w nim również restautracja z ładnym widokiem i niezbyt ciekawymi posiłkami…
Poniżej kilka zdjęć z naszego pobytu!

Reklamy

6 thoughts on “Park Golden Gate Highlands

  1. Na przełomie stycznia/lutego mamy zamiar wybrać się do Parku Krugera i w okolice. Na Youtube straszą prawie wojną domową w RPA (jak to internet ;)), więc chciałam się upewnić czy sytuacja polityczna w kraju na pewno jest stabilna? 🙂

    • Sytuacja jest taka sama od 10 lat przynajmniej (odkąd jestem w RPA). Ani gorzej, ani lepiej. Nie mieszkam w twierdzy, jeździmy po całym RPA (i krajach sąsiednich) i w ciagu10 lat nic mi się nie stało. RPA to piękny kraj i na pewno nie ma tu wojny domowej, choć jest to kraj daleki od ideału.

  2. Fajne zdjęcia. Jakim aparatem robione? My jedziemy do Aquila niedaleko Kapsztadu w przyszłym tygodniu. Byłaś może? Reklamują, że mają wielką piątkę.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s