Szlak Ogrodów – Wilderness

Wilderness to niewielkie miasto na Szlaku Ogrodów. Leży niedaleko większego George, do którego można dolecieć z wielu większych miast RPA – z Johannesburga jest kilka lotów dziennie. Razem z kilkoma pobliskim miejscowościami, takimi jak Knysna, Plettenberg Bay czy Mossel Bay, stanowi jedną z wielu atrakcji Szlaku Ogrodów.

W Wilderness mieszka tylko ok. 10 tyś mieszkańców, ale miasteczko jest rozległe – położone wzdłuż plaży, w pobliżu rzek Touws i Serpentine (kilka domów jest nawet na trudno dostępnych brzegach rzeki Kaaimans) oraz jezior Island i Langvlei. Same brzegi jezior i rzek są częścią parku narodowego (Wilderness National Park) przez który prowadzi wiele szlaków turystycznych. Panoramę okolicy można obejrzeć z kilku punktów widokowych na pobliskich wzniesieniach, najpopularniejszy z nich to punkt „Map od Africa”, z którego można podziwiać meandry rzeki Kaaimans. Czekoladowy, a chwilami niemal krwisty kolor nadają rzece garbniki z kory drzew.

Ze względu na swoje położenie, Wilderness to niezwykle malownicze miejsce. Wyjeżdżając do tego miasteczka od strony George przez dolinę prowadzi kręta drogą nad którą wznoszą się skały a poniżej pienią sie fale Oceanu Indyjskiego. Dzikie brzegi jezior i rzek są domem dla mnóstwa gatunków ptaków. Okoliczne plaże mieszczą się na wydmach – niektóre z nich są bardzo strome (dostępne kretymi schodkami), ale jest też kilka łatwiej dostępnych plaż – rezerwując nocleg, warto sprawdzić dojście na plażę, jeśli jest to ważny punkt programu.

Dość spokojne poza sezonem miasteczko ożywa podczas wakacji, świąt i dłuższych weekendów. Zapełniają się wtedy hotele i pensjonaty, a wraz z nimi kafejki i plaże. Oprócz piękna natury Wilderness to idealne miejsce na uprawianie sportów – znajdziecie tu kilka wypożyczalni kajaków i rowerów czy też organizatorów lotów paralotniami i motolotniami. Dla miłośników skał i wspinaczki jest wiele opcji tras sportowych a także zjazdy po linie, canyoning i kloofing. A jeśli wolicie sporty bez adrenaliny, to można spróbować przejażdżki segwayem lub przejażdżki konnej.
Tak czy inaczej, nie mozna sie tu nudzić!

Reklamy

2 thoughts on “Szlak Ogrodów – Wilderness

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s