Prezydent Zuma zrezygnował z urzędu – Cyril Ramaphosa przejmuje ster

Wczoraj w nocy prezydent Jacob Zuma podał do publicznej wiadomości, że rezygnuje z urzędu prezydenta RPA. Jest to jego odpowiedź na ogólne naciski na społeczne oraz na ultimatum jego własnej partii, ABC (Afrykański Kongres Narodowy).

Jacob Zuma jest (anty)bohaterem wielu skandali korupcyjnych (o wielu z nich pisałam tutaj), do których nigdy się nie przyznawał. Jeszcze wczoraj, na kilka godzin przed rezygnacją, twierdził, że nie przedstawiono mu żadnego konkretnego powodu dla którego miałby rezygnować z urzędu, a wszystkie zarzuty są jedynie knowaniem opozycji.

file-20170907-8341-1gjep07.jpg

Przejmujący władzę Cyril Ramaphosa – biznesman i milioner.

O godzinie 2 po południu czasu lokalnego zostanie ogloszony nowy prezydent, najprawdopodobniej zostanie nim Cyril Ramaphosa – wpływowy biznesmen, który w zeszłym roku znalazł się w pierwszej dziesiątce najbogatszych ludzi w RPA. Oprócz niego, w pierwszej dziesiątce znajduje się tylko jeden czarny przedstawiciel RPA, Patrice Motsepe.

RPA w prezydenturze Ramaphosy pokłada wielkie nadzieje, po serii skandali, ustawionych przetargów i marnotrastwa Zumy, człowiek pokroju Cyrila Ramaphosy ma szansę wiele w RPA naprawić.

Reklamy

3 thoughts on “Prezydent Zuma zrezygnował z urzędu – Cyril Ramaphosa przejmuje ster

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s