Lodowaty front antarktyczny w RPA

Przez RPA właśnie przemieszcza się bardzo zimny front antarktyczny. W wielu miejscach od kilku dni pada śnieg. Na razie są to głównie rejony Gór Smoczych, Karoo, Ceres i Outeniqua, ale mróz (na razie bez opadów śniegu) przewidywany jest także w Johannesburgu.

Wbrew pozorom, opady śniegu w RPA nie są wcale rzadkością, ale występują głównie na terenach górskich i wyżynnych na południu RPA (rzadziej na północy). Można tu nawet jeździć na nartach – w RPA w Tiffindell a w sąsiednim Lesotho w Afriski.

Może tym razem popada i w Johannesburgu?

Video

 src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?href=https%3A%2F%2Fm.facebook.com%2Fstory.php%3Fstory_fbid%3D2594545000570932%26id%3D100000463718145&width=500&show_text=true&height=0&appId" width="500" height="0" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowTransparency="true" allow="encrypted-media" allowFullScreen="true">
Reklamy

3 thoughts on “Lodowaty front antarktyczny w RPA

 1. Nie mogę uwierzyć, że w RPA front arktyczny. Nie tylko ja, ale wiele osób jest zdziwionych, że w tym rejonie pada śnieg i jest zimno. Ciągle oglądam ten raj z ciepłymi falami i błękitnym niebem.
  Serdecznie pozdrawiam

  • Antarktyczny:-) RPA to kraj bardzo wysunięty na poludnie, więc zdarzają się tu bardzo chłodne zimy. Opady śniegu nie należą do rzadkości, zwłaszcza w górach (choć na pewno nie są regularnym wydarzeniem). Pozdrawiam!

   • To ‚zdziwienie’ to chyba przez to, że
    1 – to Afryka, a ona się wielu kojarzy albo z puszczą, albo z pustynią;
    2 – na mapie RPA nie wydaje się aż tak wysunięte na południe.
    Ale jak porównać wysokości geograficzne, jak wziąć pod uwagę, że od południa kontynent nie ma żadnej osłony – gór, stałego lądu, etc – przed wiatrami z południa, to wcale nie jest aż takie zaskakujące.

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s