Biała kobieta na Czarnym Lądzie

„I choć w firmowej stołówce przy jednym stoliku usiądzie Nazeera arabskiego pochodzenia, rdzenna Afrykanka Thuli i Pria pochodzenia hinduskiego, a soczyste dowcipy będzie im opowiadał Afrykaner Fanie, to jednak sobotnie braai* spędzą osobno, z przyjaciółmi o podobnym kolorze skóry, wyznających podobne jak oni wartości. I choć od czasu do czasu znajdą okazję, aby spotkać się ze sobą po pracy i nie unikają się, ba czasem nawet się lubią – to nie grawitują ku sobie tak, jak ludzie o podobnych charakterach czy temperamentach w krajach bez uprzedzeń kulturowych i rasowych…”

Polki na Obczyźnie

Tak wygląda zajawka mojego tekstu o tym samym tytule dla Klubu Polek  o tym jak ja, jako Europejka odbieram RPA. Znajdziecie tam ten, oraz wiele innych tekstów blogujących emigrantek.

Serdecznie zapraszam!

Reklamy

One thought on “Biała kobieta na Czarnym Lądzie

  1. Myślę, że to kwestia wychowania i od wieków zakorzenione w głowach różnice na temat koloru skóry, inności obyczajów i odmienności religii. Za mało w nas empatii w stosunku do drugiego człowieka i za mało mówimy, że czyny świadczą o człowieku, a nie jego wiara i zewnętrzny wygląd.
    Serdecznie pozdrawiam

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s