Szlaki Gór Smoczych – Rainbow Gorge

Rainbow Gorge (Tęczowy Wąwóz) to łatwy i przyjemny szlak w okolicy pasma Cathedral. Można go rozpocząć w hotelu Cathedral Peak, albo w Didima Camp (my zaczynaliśmy w Didima).

Długość szlaku: 7.5 km z Didima, 9 km z hotelu Cathedral Peak
Czas: 4.5 godziny (czas przewodnikowy zdecydowanie na wyrost, na trasa zajęła nieco ponad 3 godziny)
Stopień trudności: Średnio trudny (naszy zdaniem ogólnie łatwy, ale jest kilka stromych, śliskich podejść)
Nasz własny barometr trudności: kwękanie Młodego

Uwaga: przyjemna część szlaku biegnie korytem strumienia, warto zabrać odpowiednie buty (my przeszliśmy wzdłuż strumienia, tak też sie da)

Z hotelu Didima najpierw udajemy sie w górę i podążamy za znakiem „Rainbow Gorge” przez połacie trawy. Słońce parzy a trawa paruje (przynajmniej w porze deszczowej, czyli tutejsze lato…), warto więc zacząć wcześnie, zanim zrobi się gorąco, bo do cienia jest spory kawałek drogi…
Na rozgałęzieniu (niecały kilometr od Didima) skręcamy w lewo, a za parę (dosłownie!) w prawo, w wąską ścieżkę prowadzącą w kierunku Tryme Hill. Współrzędne tego miejsca to S 28 57′ 27.36 E 29 13′ 37.41
Idziemy dalej wąską ścieżką przez wysokie trawy, na lewo mamy wąwóz i koryto rzeki eNdumeni, po obydwu stronach przepiękne widoki. Po następnym kolometrze („pi razy drzwi”) docieramy do lasu. Jest cień, droga prowadzi tu dość mocno w dół, ala pamiętać trzeba o drodze powrotnej… Idąc sobie przez ten piękny tropikalny las i przekraczając mniejsze strumyki docieramy do przejscia przez rzekę eNdumeni. Z drugiej strony rzeki znajduje się skalne urwisko. W rzece możemy się odświeżyć, na skałach obok posilić. To bardzo przyjemne miejsce, ale powinniśmy iść dalej. Można iść strumieniem, lub tuż obok, przekraczając go od czasu do czasu (jest płytko). Następne kilkaset metrów i jesteśmy u celu, który można rozpoznać po zaklinowanej pomiędzy ścianami wąwozu skale (Hanging Boulder).
Współrzędne tego miejsca to S 28 03′ 58.83 E 29 22′ 37.18
Trasa w mojej ocenie łatwa, choć jest parę stromych podejść. Nas bardziej zmęczył początek, bo zaczęliśmy trochę późno i było już gorąco. Młody tylko wtedy się poskarżył, że jest mu gorąco.

Zapraszam do galerii poniżej (można powiększyć klikając na zdjęcie)

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s