Wynajem samochodu w RPA

Kilkakrotnie wspominałam (a nawet zachęcałam) do podróżowania po RPA wynajętym samochodem. Nie kojarzę jednak, abym poświęciła temu tematowi jakiś konkretny wpis, a z zadawanych czasem pytań wynika, że chyba warto.

A więc do dzieła!

    • Jaki samochód wynająć na podróż po RPA?

To zależy od planu podróży. Generalnie do zwiedzania RPA wystarczy zwykły samochód z napędem na dwa koła, ale jeśli ktoś ma w planach zwiedzanie parków narodowych, lub podróże w mniej dostępne tereny, to warto rozważyć terenówkę. W przypadku farm, bywa, że droga dojazdowa jest dość kiepska (zwłaszcza po deszczu), więc dokonując rezerwacji, warto się upewnić, że da się dojechać zwykłym samochodem.

    • Z jakich wypożyczalni warto korzystać?

W RPA działa większość międzynarodowych wypożyczalni, takich jak Hertz, Sixt, Avis, Budget czy Europcar. Warto korzystać z porównywarek, takich jak Drive South Africa czy Economy Car Rentals – tych porównywarek jest wiele, więc dwie powyższe to tylko przykłady.

    • Jakie są koszty wynajęcia samochodu w RPA?

Cena zależy od terminu i okresu wynajmu, no i oczywiście od standardu samochodu. Mały, ekonomiczny samochód można wynająć już za ok 15 USD/ dzień – choć bezpieczniej będzie się przygotować na wydatek rzędu 20-25 USD.

Terenówkę można wynająć za ok 60 USD/dzień (bez wyposażenia kempingowego). Jeśli ma być wyposażona, to należy liczyć się z wydatkiem od 100 USD/dzień wzwyż (w zależności od sezonu). Wyposażone terenówki są znacznie trudniej dostępne i trzeba rezerwować je długo naprzód, zwłaszcza w okresie sezonu (sezon safari po Namibii i Botswanie trwa od maja do września, ale nawet po sezonie nie warto liczyć na łut szczęścia).
Jedna z najlepszych wypożyczalni wyposażonych terenówek to Bushlore, a tuż za nią jest Bobocampers . Jest jeszcze parę mniejszych, więc i tutaj można skorzystać z porównywarki Drive South Africa

    • Czy wynajęcie samochodu w RPA jest bezpieczne?

Samo wynajęcie samochodu w RPA jest tak samo bezpieczne, jak wszędzie. Warto upewnić się, że ubezpieczenie pokrywa wszystkie koszty, a jeśli nie – to wykupić dodatkową opcję. RPA jest krajem mniej bezpiecznym niż kraje Europy czy USA, nie warto oszczędzać na ubezpieczeniu i potem się stresować. Podróżując po RPA po drogach podrzędnych, na wielu z nich można się natknąć na zwierzęta domowe, więc o stłuczkę nietrudno. No i statystyki przestępczości są tu wysokie, i choć typowo turyści nie są celem, to jednak nie można wykluczyć takiego zdarzenia.

Zapraszam także do innych wpisów pod tagiem „Safari„!

2 thoughts on “Wynajem samochodu w RPA

  1. a ile może wynosić wynajem samochodów typu bus dla większej grupy osób? do podróży polskich bierzemy busa 7-osobowego i taki by mi się przydał w RPA

Co o tym myślisz?

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s